Промоција књиге „Никита Миливојевић : Ја овде силазим“ Оливере Милошевић

Кроз разговоре које су водили Никита Миливојевић и Оливера Милошевић, ауторка књиге, новинарка и театролошкиња, промичу важни тренуци из Никитиног живота и рада, све његове представе, помињу се многи људи, догађаји, околности и емоције које су пратиле време у којима те представе живе. Све то чини ову књигу значајним документом једне епохе и то како културне и позоришне, тако и друштвене друштвене. Књига сведочи о уметности, о друштву и о једном времену.

У програму учествују др Живко Поповић, филмолог и тетролог, редовни професор на Академији уметности у Новом Саду,  др Зоран Максимовић, српски театролог, историчар, уредник књиге и кустос Позоришног музеја Војводине, Хаџи Ненад Маричић, драмски уметник, Никита Миливојевић и ауторка Оливера Милошевић. Модератор је Весна Степановић.

Промоција књиге „Никита Миливојевић : Ја овде силазим“ Оливере Милошевић део је пратећег програма 9. Шекспир фестивала.