ИСТОРИЈАТ ИНЂИЈСКОГ ROCK ‘N’ ROLLA

Недавно је објављена књига „Првих двадесет година : историјат инђијског rock ‘n’ rolla“, аутора Станка Матијевића и Јована Бате Божића, а у издању Народне библиотеке „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији. Рецензент, лектор и аутор корица је Александар Мијалковић.

Књига представља својеврстан истраживачки подухват којем су приступили аутори не би ли од тамних сенки заборава сачували једно по свему посебно и драгоцено време, ангажоване и енергичне младе људе, истинске љубитеље rock ‘n’ roll музике и надарене уметнике.

Након веома успешне изложбе о историјату rock ‘n’ rolla у инђијској општини, организоване у Кући Војновића, 2010. године, објављивање књиге са овом тематиком наметнуло се као неизбежан корак. Матијевић и Божић, и сами веома активни учесници на музичкој сцени, настојали су и успели да прикупе податке о свим бендовима који су свирали у то време, њиховим наступима, инструментима на којима су изводили нумере. Нису заобиђени ни они публици невидљиви људи, који су били техничка подршка музичарима.

„Првих двадесет година : историјат инђијског rock ‘n’ rolla“ прави је алманах у који је стало безброј имена музичара који су свим срцем и душом градили rock ‘n’ roll сцену у Инђији и околини, са више или мање успеха. Неки од њих више нису живи, те књига уједно и чува сећање на њих.

Књига ће бити представљена 25. јануара 2018. године, у 18 сати, у читаоници Народне библиотеке „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији. О књизи ће говорити Ратомир Рале Дамјановић, Александар Мијалковић Шаца, као и аутори. Модератор је Весна Степановић.