23. Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића

Одбор Сусрета библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића, на седници одржаној 11. априла 2022. године, у Народној библиотеци „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији, одлучио је да  23. Сусрети библиографа буду одржани 4. новембра 2022. године, у Великој сали Културног центра у Инђији.

Чланови Одбора Сусрета библиографа сагласили су се да се распише Јавни позив за достављање пријава радова за учешће на 23. Сусретима библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића. Научне и стручне радове из области библиографије заинтересовани аутори достављају најкасније до 30. септембра 2022. године, у потпуности придржавајући се Упутства ауторима Зборника радова Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића .

Чланови Одбора Сусрета библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића једногласно су се сагласили да се распише Конкурс за Награду „Душан Панковић“ . Награда „Душан Панковић додељује се појединцима за изузетна остварења у области српске библиографије и има за циљ афирмисање и промовисање библиографије, указивање на њену улогу и значај у култури, науци и друштву уопште. Право предлагања кандидата за Награду имају појединци, библиотеке и остале установе и организације из области културе и науке. (Правилник о Награди „Душан Панковић“ можете погледати овде).

Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића су стручно-научни скуп посвећен теоријским и практичним аспектима библиографије. Сусрети библиографа негују успомену на др Георгија Михаиловића, истакнутог српског библиографа. Циљеви Сусрета библиографа су афирмисање теорије, историје и праксе библиографије, истицање суштине и значаја библиографије, као извора информација и претпоставке бављења науком, те апострофирање места, улоге и важности библиографског рада са историјског, националног, културног и научног аспекта.

Организатор и домаћин Сусрета библиографа је Народна библиотека „Др Ђорђе Натошевић” у Инђији. Први скуп одржан је 1983. године и ове године одржава се двадесет трећи пут.