Објављен Зборник радова са 21. Сусрета библиографа

Дугогодишње трајање регионалног научно-стручног скупа Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића употпунило је објављивање новог броја Зборника радова Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића, који доноси радове саопштене на скупу одржаном 9. новембра 2018. године.

Главни уредник је др Дејан Вукићевић, а одговорни уредник Бранислава Танасић. Редакцију Зборника чине Лазар Чурчић, др Дејан Вукићевић, Љиљана Клевернић, др Драгана Грујић, др Карла Селихар, Бранислава Танасић и Весна Степановић.

Ово је 21. Зборник радова од далеке 1983. године, када је инђијска Народна библиотека „Др Ђорђе Натошевић“ започела свој истрајни рад као библиографски центар. Поред образложења за Награду „Душан Панковић“ и библиографије радова добитнице, те речи захвалности лауреаткиње Гордане Ђилас, Зборник радова доноси 34 стручна и научна рада саопштена на Двадесетим Сусретима библиографа, као и сећање на преминулог Радисава Мићу Цајића, библиографа саветника у Народној библиотеци Србије.

Сви прилози у Зборнику разврстани су у четири групе: Историја библиографије, Библиографска истраживања, Текућа библиографска пракса и Прикази.

Средства за објављивање ове публикације обезбедилa је Општина Инђија.

На овом месту подсећамо да ће 22. Сусрети библиографа у спомен на др Георгија Михаиловића бити одржани у новембру ове године, о чему ће стручна јавност бити благовремено обавештена.