15. јун – Светски дан борбе против насиља над старијима

Поводом обележавaња 15. јуна – Светског дана борбе против насиља над старијима, у Народној библиотеци „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији биће организовано предавање на тему превенције насиља над старијима.

Овај датум се у свету обележава од 2006. године, а у Србији на иницијативу и у организацији Црвеног крста Србије од 2007. године. Према подацима Светске здравствене организације, свака шеста особа старија од 60 година доживела је неки вид злостављања. Због тога су Уједињене нације 15. јун прогласиле за Светски дан борбе против насиља над старијима.

На предавању ће говорити Наташа Тодоровић испред Црвеног крста Србије, која је и председник Геронтолошког друштва Србије.

Организатори су Црвени крст Инђија и Народна библиотека „Др Ђорђе Натошевић“ из Инђије.

Читаоница Народне библиотеке „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији, четвртак, 13. јун 2024. године са почетком у 18 часова.

Добро дошли! Библиотека – добро место!