Представљање студије о Достојевском Добрила Аранитoвића

Добрило Аранитовић, професор филозофије, библиотекар-саветник и један од најцењенијих библиографа српског језика, превео је и приредио студију „Фјодор Михаиловић Достојевски као мислилац, филозоф и богослов“, на радост поштовалаца великог руског писца.

Кроз изабране и преведене записе, аутор је Достојевског целовито осветлио као писца, филозофа, богослова и пророка, који је досегао висину духа, дотакао дубину подсвести и продро у „саму срж проблематике човека XIX века“, али и као епилептичара, коцкара, робијаша и сиромаха у раљама издавача и поверилаца.

О књизи ће говорити протојереј-ставрофор др Борис Милинковић, Никола Маринковић, књижевни критичар и извршни уредник у издавачкој кући Catena mundi, Небојша Цвејић, историчар и библиотекар, као и аутор Добрило Аранитовић. Модератор је Весна Степановић.

Читаоница Народне библиотеке „Др Ђорђе Натошевић“ у Инђији, 22. март 2023. године (среда), у 19 сати.